Poznajemy Szkocję

Utworzono dnia 29.11.2021

30 listopada, w dzień świętego Andrzeja Szkoci obchodzą swoje święto narodowe. Z tej okazji uczniowie klasy VI i VII wraz z wychowawczynią przygotowali Dzień Szkocki.

W przedstawieniu ilustrowanym prezentacją wzięli udział prawie wszyscy uczniowie obu klas. Ubrani w kraciaste spódnice-kilty i kraciaste czapki opowiedzieli nam o tym pięknym anglojęzycznym kraju. Poznaliśmy jego symbole narodowe, geografię,  historię i kulturę. Posłuchaliśmy fragmentu hymnu, gry na dudach, obejrzeliśmy  jeden z narodowych tańców „ Highland Fling a także dowiedzieliśmy się, co w Szkocji warto zjeść, jakie miejsca zwiedzić  i jak ciekawie spędzić czas. Nie zabrakło też legend i ciekawostek, np.  o potworze Nessie z jeziora Loch Ness, o niedźwiedziu Wojtku, którego pomnik znajduje się w stolicy Szkocji- Edynburgu,  czy o zamczyskach, w których straszy. Na koniec obaliliśmy mity o rzekomym skąpstwie Szkotów, nie omieszkując się przy tym pośmiać  ze stereotypowego Szkota, bohatera wielu dowcipów.

Po prezentacji sprawdziliśmy, czy widzowie uważnie oglądali nasze przedstawienie. W konkursie, do którego przystąpiło po dwoje uczniów z każdej klasy, trzeba było odpowiedzieć na pytania o Szkocji. Największą wiedzą wykazali się: Tyberiusz, Sławek, Maja, Weronika, Błażej i  Kamil. Zwycięzcy otrzymali nagrody związane z nauką języka angielskiego a wszyscy uczestnicy konkursu i wykonawcy-słodkie upominki.

E.K.D

Poznajemy Szkocje