Utworzono dnia 24.03.2020

"Bezpieczeństwo i higiena umysłowa dla uczniów w nauczaniu zdalnym"

Zawieszenie zajęć w szkołach to spore wyzwanie dla Was, jak i dla nas - Nauczycieli, Rodziców. Czas w domu, nie jest czasem wolnym. W dalszym ciągu obowiązują Was lekcje. Nauczanie na odległość tzw. E-learning - to nauczanie z wykorzystaniem sieci komputerowych i Internetu, oznacza wspomaganie procesu nauki za pomocą komputerów osobistych, smartfonów, tabletów (m-learning) i Internetu. Uzupełnia również tradycyjny proces nauczania. Co często w szkole wykorzystują Wasi Nauczyciele. O czym należy pamiętać przy takiej formie pomocy:

Regularnir sprawdzaj informacje na Vulcanie.

Kontaktuj sie z nauczycielem poprzez dziennik elektroniczny bądź telefonicznie.

Na bieżąco odrabiaj zadania.

Dbaj o przerwy. W szkole po każdej 45 - minutowej lekcji jest czas na odpoczynek. Pracując przy komputerze te przerwy muszą być częstsze. Męczy się ciało, umysł, ale także wzrok - przerwy to nie czas na siedzenie przed telewizorem. Proponuję domową gimnastykę, chwilę z zamkniętymi oczami, popatrzcie przez okno na coś zielonego.

Jeśli masz jakieś uwagi - mów o tym. Nauczyciele sa do Waszej dyspozycji. Jeśli z czymś sobie nie radzisz, chcesz o czymś porozmawiać, coś Cię martwi, niepokoi. Możemy porozmawiać za pomocą Skypea lub WhatsAppa.

Ustal z nauczycielem, jeśli sam tego nie określił, w jaki sposób możesz przesyłać mu prace do sprawdzenia.

Wietrz regularnie pomieszczenia w domu - jest coraz cieplej.

Korzystaj z linków do stron, które dostajesz od nauczycieli - platformy te są sprawdzone przez nich pod kątem merytorycznym.

Pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w Sieci. Chroń swoją prywatność! Nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak: imię, nazwisko, numer telefonu czy adres domowy. Nie ufaj osobom poznanym w sieci!Nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w sieci. Korzystaj z umiarem z Internetu!Zbyt długie korzystanie z komputera, tabletu czy smartfona może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i pogorszyć kontakty ze znajomymi.