Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Kolechowicach

"Czarnkowe godziny" j. angielski

W naszej szkole odbywają się od połowy września zajęcia wspomagające z wybranych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego, między innymi z języka angielskiego. Celem tych zajęć, zwanych od nazwiska obecnego ministra Edukacji „Czarnkowymi” jest uzupełnienie braków spowodowanych okresem nauczania zdalnego. W klasach 5-8 przyznano od czterech do pięciu godzin na uzupełnianie braków z języka angielskiego.

Aby określić w jakich obszarach uczniowie mają największe kłopoty, w pierwszych tygodniach roku szkolnego zostały przeprowadzone testy diagnostyczne. Uczniowie pisali je na szkolnych laptopach, dzięki czemu można było od razu zobaczyć swoje wyniki i popełnione błędy.

Dodatkowe zajęcia odbywały się po lekcjach, dlatego też trzeba było stosować inne metody nauczania, aby uczniowie zmęczeni całym dniem obowiązkowych lekcji znaleźli jeszcze siły, aby aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Dlatego też zamiast klasycznej pracy z podręcznikiem ćwiczyliśmy swoje umiejętności językowe grając w różne gry językowe, np. planszówki, które ćwiczą użycie czasów teraźniejszych, gramatyczne Bingo, gdzie uczniowie rywalizowali w drużynach na umiejętności układania zdań z wybranym zagadnieniem gramatycznym, układali puzle z czasownikami nieregularnymi, rozwiązywali zadania językowe podane na apetycznych „hamburgerach” czy układali geometryczne figury dopasowując ćwiczone słownictwo w językowym Trimino. Wykorzystywaliśmy też różne aplikacje internetowe takie jak Wordwall czy Baamboozle, które pomagają w atrakcyjny sposób zrozumieć gramatyczne zawiłości języka i zapamiętać więcej słówek. Klasa szósta napisała też pierwszą pocztówkę dla naszych zagranicznych przyjaciół z Indii i Grecji, z którymi mamy zamiar nawiązać znajomość.

 Przy rywalizacji i wykonywaniu zadań odmierzała nam czas internetowa „bomba”, której wybuch oznaczał koniec czasu przygotowania a dla niektórych był to element dobrej zabawy i okazja do schowania się pod ławkę J Szkoda, że na zwykłych lekcjach trzeba się śpieszyć z materiałem i nieczęsto jest czas na zastosowanie takich metod. A przecież wszyscy wiedzą, że nauka przez zabawę jest najskuteczniejsza!

EKD

J angielski

Utworzono dnia 20.10.2021, 19:36

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Vulcan

Vulcan