Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Kolechowicach

Ogólnopolski projekt - Z ekologią na Ty 2022 r.

Projekt jest odpowiedzą na aktualne potrzeby dzieci wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego i wychowania przedszkolnego oraz opublikowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/2023 (Wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji; Rozwijanie umiejętności metodycznych nauczycieli w zakresie prawidłowego i skutecznego wykorzystywania technologii informacyjnokomunikacyjnych w procesach edukacyjnych. Wsparcie edukacji informatycznej i medialnej, w szczególności kształtowanie krytycznego podejścia do treści publikowanych w Internecie i mediach społecznościowych; Wsparcie nauczycieli i innych członków społeczności szkolnych w rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych uczniów, w szczególności z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach programu „Laboratoria przyszłości”). 

Cele projektu:

  • Doskonalenie umiejętności w zakresie rozumienia zależności pomiędzy składnikami środowiska przyrodniczego.
  • Doskonalenie umiejętności samodzielnej eksploracji świata, rozwiązywania problemów i stosowania nabytych umiejętności w nowych sytuacjach życiowych
  • Kształtowanie umiejętności obserwacji faktów, zjawisk przyrodniczych, społecznych i gospodarczych, wykonywania eksperymentów i doświadczeń, a także formułowania wniosków i spostrzeżeń.
  • Rozwijanie umiejętności tworzenia relacji, współdziałania, współpracy oraz samodzielnej organizacji pracy w małych grupach, w tym organizacji pracy przy wykorzystaniu technologii.

AKTUALNOŚCI:

Makieta lasu

Utworzono dnia 15.10.2022
Klasa II wykonała zadanie z Modułu II - Makieta lasu. Tak się złożyło że omawialiśmy z edukacji przyrodniczej tematy dotyczące lasu, zwierząt zamieszkujących las, warstwy lasu i mieszkańców, pracę leśników. W związku z tym iż wyjazd naspotkanie z panem leśniczym...
czytaj dalej na temat: Makieta lasu

Jesienne mozaika

Utworzono dnia 15.10.2022
Jesienna mozaika to zadanie jako własny pomysł uczniowie wykonali do Modułu II. Za pomocą jesiennych skarbów (liście, kasztany. orzechy, jarzębina,szyszki) każda grupa wykoanła swoją mozaikę. Każda jest jesienna i kolorowa..
czytaj dalej na temat: Jesienne mozaika

GALERIE:

Z ekologią na Ty certyfikat

Z ekologią na Ty certyfikat

Jesienna mozaika

Jesienna mozaika

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Vulcan

Vulcan