Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Kolechowicach

Poznajemy Polskę - projekt

 

Projekt ten umożliwia dzieciom i młodzieży realizację zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dającego możliwość  poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

W dniu 8 października uczniowie z klas I-III w ramach projektu odbyli wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Pogoda sprzyjała poznaniu walorów przyrodniczych i historycznych tego pięknego miasta. Weszliśmy na Górę Trzech Krzyży. Pni przewodnik opowiedziała nam historię związaną z górą i nazwą tego miejsca. Podziwialiśmy panoramę Kazimierza Dolnego z wieży i z ruin zamku. Poznaliśmy historę symbolu Kazimierza "koguta". Potem każdy kupił "koguta" z ciasta drożdżowego. Oczywiście nie mogło zabraknąc rejsu Wisłą. To był ostatni etap naszej wycieczki, zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy  do domu. Zdjęcia ukazują co mogliśmy zobaczyć w pięknym Kazimierzu Dolnym.

 W ramach programu „Poznaj Polskę” nasza szkoła pozyskała dofinansowanie do trzydniowej wycieczki dla uczniów. Program zakłada zapoznanie z dziedzictwem narodowym i kulturowym, popularyzację osiągnięć nauki oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego szkoły. Dzięki temu, dni od 8 do 10 listopada, uczniowie klas V-VIII spędzili w  Gdańsku. Zwiedzali Stare Miasto. Poznali historię Gdańska - Zielona Brama, Długie Pobrzeże - Stary post nad Motław, Żuraw Gdański, Długi Targ, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna Ratusz Głównego Miasta, zwiedzanie Muzeum Poczty Polskiej. Po trzech dniach zwiedzania i wrażeń przyszedł czas na pożegnanie się z panią przewodnik i powrót do Kolechowic. Wszyscy wrócili z dodatkową wiedzą i kolejnymi doświadczeniami i chyba nikt z uczestników wycieczki nie ma już wątpliwości, co do słuszności twierdzenia, że podróże kształcą…

Gdańsk

Gdańsk

Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Vulcan

Vulcan