Projekt BAKCYL

Utworzono dnia 05.03.2024

W dniach 21-29 lutego 2024 r. uczniowie klas VI- VIII uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie Bakcyl – Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i  Młodzieży. Przedsięwzięcie, w którym nasza szkoła wzięła udział, polega na przekazywaniu młodzieży, przez ekspertów bankowych, praktycznej wiedzy finansowej i umiejętności wykorzystywania usług finansowych, tak aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie.

Zajęcia odbywały się w formie lekcji online.

Tematyka zajęć obejmowała: „Twoje pieniądze”, „Od oszczędzania do inwestowania” oraz "Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni".

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie poznali podstawowe zasady prawidłowego sporządzania budżetu, w tym planowania i kontroli wydatków osobistych oraz podstawy świadomego oszczędzania i inwestowania, opartego na zrozumieniu ryzyka, korzyści i zagrożeń płynących z różnych produktów finansowych. Dowiedzieli się również jak bezpiecznie korzystać z różnych produktów kredytowych, które mogą pomóc zrealizować ich cele życiowe i plany na różnych etapach życia. Poznali znaczenie oszczędności i korzyści, które płyną z systematycznego oszczędzania oraz potrzebę tworzenia funduszu bezpieczeństwa, na tzw. czarną godzinę. Po raz kolejny uświadomili sobie również zagrożenia występujące w cyberprzestrzeni, przypomnieli zasady tworzenia bezpiecznych haseł oraz jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci.