Tropem Wilczym - 1 marca Narodowy dzień pamięci żołnierzy wyklętych

Utworzono dnia 05.03.2024

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w całej Polsce odbywa się Bieg Tropem Wilczym. To wyjątkowe wydarzenie, które łączy w sobie sport i pamięć o bohaterach, którzy walczyli o wolność Polski po II wojnie światowej. Żołnierze Wyklęci to niezłomny oddział, który stawił opór sowieckiej okupacji. Przez lata byli skazani na zapomnienie, a ich walka była przemilczana. Bieg Tropem Wilczym to sposób na przywrócenie pamięci o ich odwadze i poświęceniu.

Uczestnicy biegu pokonują dystans 1963 metrów, co symbolizuje rok śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego, Józefa Franczaka ps. "Lalek".  Bieg Tropem Wilczym to nie tylko wydarzenie sportowe, ale też lekcja historii dla młodego pokolenia. To okazja do poznania losów Żołnierzy Wyklętych i zrozumienia ich wartości.

W tym roku uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy włączyli się do tego  ogólnopolskiego wydarzenia i wzięli udział w biegu.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim, którzy podjęli się trudu przebiegnięcia ustalonego dystansu.

W biegu brali udział następujący uczniowie: Jarosz Rafał, Śmigielski Artur, Pilsak Rafał, Kozicki Mateusz, Senderski Wojciech, Maczuba Błażej, Zabielski Rafał, Czubacki Gabriel i Delmaczyński Hubert.
Miejsca które zajęli uczniowie prezentują się następująco:
Jarosz Rafał- II miejsce; - gr. starsza
Czubacki Gabriel - II miejsce; - gr. młodsz
 Kozicki Mateusz - IV miejsce; - gr. młodsz
Pilsak Rafał - IV miejsce; - gr. starsza
Maczuba Błażej - VI miejsce - gr. starsza
pozostali uczniowie zajęli miejsce od 9 do 12.
 Śmigielski Artur, ,, Senderski Wojciech, , Zabielski Rafał,  i Delmaczyński Hubert.

Biegi

Utworzono dnia 07.03.2024, 19:07